Czym kierować się przy wyborze balustrad nierdzewnych?

By in

Urządzając swój dom trzeba się zmierzyć z wieloma decyzjami, które będą miały wpływ na późniejsze użytkowanie przestrzeni. Stworzenie funkcjonalnego i wygodnego miejsca to nie wszystko, gdyż trzeba także zadbać o bezpieczeństwo. Każdy inwestor będzie więc musiał podjąć decyzję o wyborze balustrady na schody, balkon czy taras. Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu?

Balustrada nierdzewna – dlaczego to dobry wybór?

Najwięcej problemów sprawia podjęcie decyzji o wybraniu materiału, z którego ma zostać wykonana balustrada. Tak naprawdę wiele zależy od tego, gdzie ma zostać zamontowana. Na rynku dostępne są balustrady drewniane, aluminiowe i kamienne, jednak to wariant ze stali nierdzewnej cieszy się największą popularnością.

Balustrada nierdzewna sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, gdyż jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Ponadto nie wymaga impregnacji i jest łatwa w utrzymaniu czystości, dlatego chętnie montuje się takie barierki w miejscach publicznych. Balustrady nierdzewne prezentują się niezwykle elegancko i stanowią uniwersalne dopełnienie architektury, bez względu na jej styl wykończenia.

Jak wybrać balustradę nierdzewną?

Do wyboru balustrady trzeba podejść z dużą rozwagą, gdyż jest to inwestycja na wiele lat. Decyzję o konkretnym modelu barierki podejmuje się już na etapie projektowania domu, aby wszystkie elementy architektury ze sobą współgrały. Trochę łatwiejsze zadanie mają inwestorzy, którzy wprowadzają jedynie drobne modyfikacje w mieszkaniu, gdyż wówczas mogą dopasować balustradę do gotowej aranżacji wnętrza. Stojąc przed wyborem konkretnego wariantu balustrady nierdzewnej, powinieneś wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

  • Jakość wykonania – balustrada ma służyć wiele lat, dlatego powinna być wykonana solidnie. Żeby mieć pewność najwyższej jakości, warto zamówić ją u sprawdzonego producenta, zamiast kupować gotowe przęsła w markecie budowlanym. Daje to także możliwość indywidualnie opracowanego projektu, aby dopasować wygląd balustrady do pozostałych elementów architektury.
  • Model – wśród balustrad nierdzewnych dostępne są warianty w różnym stylu wykonania. Do wyboru masz między innymi balustrady ażurowe z powyginanymi przęsłami, modele o prostej konstrukcji, a także nowoczesne wersje z dużymi przeszkleniami. Wybór zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać i w jakim stylu aranżacji utrzymane jest Twoje mieszkanie.
  • Sposób montażu – niektóre warianty nadają się jedynie do montażu wewnętrznego, gdyż na zewnątrz mogą nie zapewniać odpowiedniego bezpieczeństwa. Ten aspekt warto przedyskutować bezpośrednio z wykonawcą, który będzie w stanie doradzić w zakupie najlepszego rozwiązania.

Balustrady nierdzewne to najlepszy wybór, gdyż łączą w sobie trwałość, odporność na uszkodzenia oraz wyjątkową estetykę wykonania. Ze względu na szeroki wybór modeli barierek, z łatwością dopasujesz je do swoich pomysłów aranżacyjnych, dlatego podczas zakupu powinieneś przede wszystkim skupić się na parametrach technicznych.